A magyarországi térinformatikai közösség tagjai számára vagy részéről közérdeklődést feltételező hírek, felhívások.
Part of this blog (April 2006 - June 2015) is historical material, "frozen in time." The blog posts dated prior June 1 2015 will no longer changed. Some links to external web sites and internal pages will not work.
Részvételem célja Kristóf Dániel PhD, a Lechner Nonprofit Kft Műholdas földmegfigyelés osztály vezetőjének, a KKM által az ESA földmegfigyelési programbizottságához delegált hazai szakértő előadásának meghallgatása volt. A nemzetközi konferencia megnyitásán a KKM Űrkutatásért és űrtevékenységért felelős miniszteri biztosa, a MANT elnöke, a BME Űrfórum vezetője, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánja vettek részt dr. Bacsárdi László MANT elnökhelyettes felvezetése mellett.
Kristóf Dániel PhD előadását tartja
Mehtap Dufour, az ITU Űrszolgáltatások részlegének munkatársa a WRC-49 konferencia eredményeit ismertette
Mika János DSc előadása arról, hogy támogatják a meteorológiai célú műholdfelvételek a Fenntartható Fejlődési Célok teljesítését
Egyperces előadások hívták fel a figyelmet a kiállított poszterekre
A CEOS Információs Rendszerek és Szolgáltatások munkacsoportja (WGISS) havi távértekezletén Robert Woodcock (CSIRO) elnökletével ülést tartott a munkacsoport vezetősége. A távértekezletre ezúttal is meghívást kapott a HSO képviselője. (A HSO feladatait a KKM Űrkutatásért Felelős Főosztálya látja el). A napirend fókuszában az áprilisi WGISS-49 plenáris ülés előkészítése állt, melynek programjában magyar előadás is szerepel az Ügynökségek és Összekötők szekciójában a óz AOE, NASA, ESA, ISRO, USGS, CNES és JAXA társaságában. Ez jó alkalmat jelent az ambiciózus hazai űrtevékenység eredményeinek és bejelentett programjainak felsorolása mellett az MFTTT WG4SDG tevékenysége bemutatására is. A három napos ülés egyik szekciója kifejezetten az SDG témakörnek szól, mellyel kapcsolatban az ESA részéről Marc Paganini, továbbá a CEOS CapD kapacitásfejlesztési munkacsoport képviselője a márciusi, szilícium-völgyi műhely eredményéről tartanak előadást. A CEOSS WGISS munkájában a hazai részvételről várhatóan a KKM Űrkutatási Tudományos Tanács márciusi ülésének résztvevői is tájékoztatást kapnak.
A mai napon másfél órás megbeszélést tartott a GEO "földmegfigyeléssekkel a fenntartható fejlesztési célok (SDG) eléréséért" kezdeményezés munkacsoportja. Az Argyro Kavvada (NASA-BA&H) moderálásában vezetett ülés legfontosabb napirendje volt egy "GEO SDG toolkit" koncepció-tervezet ismertetése. Az elképzelésről tájékoztatást és meggondolásra érdemes javaslatot kap az MFTTT WG4SDG munkacsoportja, valamint a KKM Űrkutatásért Felelős Főosztály is.
A Fiumei Úti Nemzeti Sírkertben ma vettek végső búcsút Dr. Zichy Aladártól, az FVM Phare irodájának egykori vezetőjétől családja tagjai, rokonai, barátai, munkatársai és ismerősei, akinek számos szakterületi projektünket, köztük a földhivatalok számítógépesítési programját köszönhetjük. Műveltsége, szakértelme, logikája és kommunikációs képessége lenyűgöző volt. Kivételes volt ismerni és évekig munkakapcsolatban lenni vele! Igazi 'européer' volt és kitűnő szemmel választotta ki azokat a külföldi tanácsadókat (pld. Robin McLaren vagy Rick Baldwin), akik a hazai gárda munkáját hatékonyan tudták segíteni. Utolsó útjára a többszáz búcsúzó között ott láttam Tóth Máriát, dr. Mihály Szabolcsot, Rieger Lászlót és dr. Nagy Árpádot (az FVM Phare Iroda későbbi vezetőjét) de szakterületünket bizonyára még többen is képviselték.